İngiltere’deki Açık Hava Heykel Sergisi Sanatı İnsanlara Getiriyor

Beyza Batuk – Yardımcı Kültür ve Sanat Editörü

Londra’nın en büyük açık hava sanat sergisinde, bu heykel sergisi sanatı insanlara getirdi.

Sanat fuarının yıllık açık hava sergisi olan Frieze Sculpture, 20’den fazla uluslararası sanatçının oluşturduğu çok sayıda heykel içermektedir. Bu sergi, insan yaşantısını yansıtan geleneksel sanat sergileme yöntemi yerine, sanatı halkın arasına yerleştirdi.

Ziyaretçiler serginin tadını çıkarmaya devam ediyor ve bazı ziyaretçiler eserlerin, insanları alışılmadık şekillerde sanatla bağdaştırdığını söylüyor. Joanna Rajkowska’nın heykeli “The Hatchling” hakkında yorum yapan Londralı Sabrina Said, “Eserlere istediğin mesafeden bakabilmek ve istediğin gibi görebilmek sanatın en güzel yönüdür.” dedi.

Rajkowska’nın “The Hatchling” eseri, kuluçkadaki kuşların sesini yayan büyük bir yumurta reprodüksiyonu olarak tasarlandı.

Sergide Tracey Emin’in “When I Sleep”, Zak Ove’un “Autonomous Morris”, Huma Bhabha’nın “Receiver” ve Bill Woodrow’un “Celloswarm” isimli eserleri de bulunuyor.

 

 

Çeviri Kaynağı                                                                                                                                             Görsel Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir