Sponsorlar

12923216_1139948096029212_3682962351680356107_n

ANA SPONSORUMUZ

Friedrich Naumann Vakfı, uluslararası düzeyde sivil eğitimi için çalışan, Almanya merkezli bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Bireysel özgürlükler, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve piyasa ekonomisinin temelini oluşturduğu liberal değerleri tanıtmak için çalışır. Aynı zamanda, bu liberalizm anlayışı, hoşgörü, insan haklarına saygı, her vatandaşın dini inançlarına saygı duyan seküler devlet kavramlarını da kapsar.

1991 yılında Ankara’da faaliyete geçen FNF, 2002 yılından beri İstanbul’da sivil toplum, akademi, ekonomi ve politika çevrelerinden partnerleri ile çalışmalarını yürütmektedir.

Türkiye, coğrafi konumu, ekonomisi, kültürü ve tarihi ile birlikte, Almanya, Avrupa ve kıtalararası işbirliği için önemli bir konumdadır. Sadece Kafkaslar ve Avrupa’yla değil, Ortadoğu ve bütün Akdeniz’le ortak geleneksel bağları bulunan Türkiye, birçok Türk kökenli vatandaşa ev sahipliği yapması sebebiyle de Almanya ile özel bir bağa sahiptir.

Friedrich Naumann Vakfı, Liberal, demokratik ve müreffeh bir Türkiye için, bütün liberallere ve liberal düşünceli vatandaşlara, toplumda liberal değerleri yaygınlaştırmak için desteklerini sunmaktadır.

http://fnst-turkey.org/tr

PAYDAŞLARIMIZ

EUROPolitika Dergisi Beykent Üniversitesi | İktisadi ve İdari Bilimler Enstitüsü’nün | Uluslararası İlişkiler bölümü dış paydaşıdır.