STAJ PROGRAMI

İş Tanımı

Önümüzdeki dönem çalışmalarımız için, süreli ve basılı dergimizin idari kadrosunda ve organizasyon etkinliklerinde görev alacak gönüllü stajyer arkadaşları arıyoruz!

Görev yeri İstanbul’dur. Staj başlangıç tarihi: 1 Aralık 2019’dur.

[*Haftanın 3 günü ayıra bilecek (en az 1 günü zorunlu gelmek şartıyla ve Home Office olarak da stajını yapabilir.) Staj süresince %70 devamlılık sağlayan ve görev dağılımında kendisine verilen sorumluluklarını %70 yerine getiren stajyerler başarılı sayılarak sertifikaları verilecektir.]


Proje Asistanı

Euro Politika önümüzdeki dönem Avrupa Birliği Bütünleşme politikalarına ve reform süreçlerine katılımcı ve kapsayıcı olmasına katkı sunmak adına gerek toplantılara, akademik çalışmalara vb. katılımcı yöntemlerle öneriler geliştirecektir. Söz konusu bu alandaki çalışmaların koordinasyonunda görev almanın yanı sıra, idari işlerin düzenlenmesinden sorumlu olacaktır.

 

İş Tanımı

  • Staj süresince Avrupa (AB) gündemi takip etmek; yurtiçi ve yurtdışı medya taraması ile yazılı ve görsel basın takibi yapmak; yapılan tarama ve takip sonucu elde edilene bilgileri analiz ederek editör kuruluna ve proje ekibine, bilgilere ilişkin düzenli olarak rapor sunmak.
  • Projeler kapsamında yapılması planlanan çalışmalar konusunda ilgili tüm taraflarla düzenli iletişim içinde olmak.
  • Proje kapsamında yapılan bütün organizasyonların lojistik, konaklama ve toplantı düzeni ile ilgili ayarlamalarını yapmak; toplantıların organizasyonal açıdan problemsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak.

Aranan Nitelikler

  • 24 – 30 yaş arası bay/bayan,
  • Üniversitelerin lisans sosyal bilimler bölümleri son sınıf öğrencisi veya mezun olmak (veya yüksek lisans & doktora öğrencisi) ve tercihen öğrenci kulüplerinde aktif görevlerde bulunmuş,
  • Avrupa Birliği (Avrupa Politikaları) konularında siyaset, ekonomi, hukuk, çevre, güvenlik gibi alanlarda çalışan uzmanlar, akademisyenler ve ilgili paydaşlar hakkında genel bilgi sahibi olmak,
  • Yurdışı ve yurtiçi siyaset gündemine hâkim olmak ve gelişmeleri yakından takip edebilmek,
  • Farklı işleri bir arada yürütebilmek ve zamanında tamamlamak
  • Bilgisayar programları ve uygulamalarını tercihen mükemmel düzeyde kullanmak,
  • İleri derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmak (İkinci dil olarak Almanca tercih edilmektedir)

Staj programına başvuruda bulunmak için gerekli belgeler;

-Başvurunun değerlendirilmeye tabi tutulması için fotoğraflı özgeçmiş,
-100 kelimelik niyet mektubu (Staj programından beklentileri ve ilgi alanlarını içerecek şekilde)
-Önceden yazılmış akademik çalışma varsa (lisans bitirme ödevi, analiz, makale, yüksek lisans tezi vs)

Başvuruların 31 Ekim 2019 tarihine kadar e-posta yoluyla  iletisim@europolitika.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.