BASINDA BİZ

KKTC   26 Ocak  2023  Perşembe

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Politikalar Merkezi, Euro Politika Dergisi ve Doğu Akdeniz Politika Derneği’nin işbirliği ile Merit International Hotels ana sponsorluğunda “2023 Güney Kıbrıs Başkanlık Seçimleri” paneli gerçekleştirildi. Merit Diamond Hotel’de gerçekleşen panele konuşmacı olarak, Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Politikalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sözen, KKTC Eski Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Emekli Büyükelçi Daryal Batıbay ve Diyalog Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Reşat Akar ile gazeteci Nikolaos Stelya konuşmacı katıldı. Siteden devamını okumak için…

Diyalog Gazetesi 

 

 

 

KKTC 14 Ağustos 2021 Cumartesi

Merit Otelleri sponsorluğunda önemli panel “Türkiye’nin Kıbrıs’ta yeni politikası ve Küresel Bölgesel Dengeler” paneli düzenlendi. EUROPolitika dergisinin düzenlediği “Türkiye’nin Kıbrıs’ta yeni politikası ve Küresel Bölgesel Dengeler” paneli Merit Otelleri’nin sponsorluğunda dün gerçekleşti.

Panelde eski başbakanlardan Ferdi Sabit Soyer, UBP milletvekili Ekonomi eski Bakanı Hasan Taçoy, HP Genel Başkanı, Dışişleri eski Bakanı Kudret Özersay, Emekli Büyükelçi Daryal Batıbay, Prof.Dr. Ahmet Sözen ve gazeteci Reşat Akar 15’er dakikalık konuşma yaptı.    Konuşmacılar kendilerine verilen süre içerisinde Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, doğal gaz sondajları, Maraş açılımı ve Mal Tazmin Komisyonu gibi konuların kısa bir değerlendirmesini yaptı.

Verilen aranın ardından salondaki dinleyicilerin soruları cevaplandırıldı. Merit Crystal Cove otelde düzenlenen paneldeki konuşmaların video kaydının sosyal medyada yayınlanacağı belirtildi.

Diyalog Gazetesi

 

 


 

21.11.2018

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), Friedrich Naumann Vakfı ve EUROPolitika dergisi işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye-Almanya İlişkileri ve AB Sürecine Yansımaları” başlıklı panelde bir konuşma yapan Berlin’deki Bilim ve Politika Vakfı (SWP) kıdemli araştırmacısı Dr. Günter Seufert, panelin ardından Türkiye-Avrupa Birliği, Türkiye-Almanya ilişkileri ve Türkiye-Rusya yakınlaşmasının Almanya’dan nasıl göründüğüyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

medyascope.tv/