EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (I)

europolitika

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (I) EURO Politika Dergisi yönetimde 2019 Kış Dönemi ile başlayacak ve her akademi dönemde gerçekleşmesi planlanan workshop sertifika programıdır.

 

Program Amacı:

 

EURO POLİTİKA Akademisi olarak Türkiye’de (özellikle İstanbul’da bulunan üniversitelerin) AB konusunda uzman akademisyenlerin, düşünce kuruluşlarında görev yapan alanında uzman isimleri, parti temsilcilerini, gazetecileri ve konuya ilgi duyan katılımcılarla buluşturmak amaçlanmaktadır.

 

Program Özellikleri:

 

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (I) 4 hafta boyunca her Cumartesi saat 10.00-13:30 saatleri arasında sürecek, o haftanın konusuna uygun olarak toplam 1-2 arasında konuşmacının katılacağı ve katılımcıların interaktif bir şekilde tartışa bileceği bir Atölye Çalışması olacaktır.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %75 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir.

Program İçeriği:

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (I) Avrupa Birliği’nin Güncel Sorunlarına odaklanarak; Göçmenler – Mülteci Krizi, Aşırı Sağ – Popülizm, Avrupa’da ekonominin (kriz) ‘nin yavaşlaması , AB Bütünleşmesinin Geleceği, Brexit, Türkiye – AB İlişkileri, AB’nin Doğu Akdeniz’de Enerji ve Güvenlik Politikaları, ABD – AB Ticaret savaşladı gibi bir çok güncel konuya değinilecektir.

EURO POLİTİKA dergisi &Akademisi kapsamında katılımcılara yönelik farklı etkinlikler de planlanmaktadır.

 

Katılım Şartları:

 

Öncelikli olarak Atölye Çalışmasının hedefi lisans lisansüstü ve doktora öğrencilerine yönelik olmakla birlikte yukarıda belirtilmiş konulara ilgi duyan her yaş ve meslek grubundan herkese açıktır. EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (I) katılım sınırlı olacaktır.

 

Katılım Ücreti:

 

Atölye Çalışmasına katılım ücreti 4 haftalık 90 Türk Lirası olacaktır. Katılımcılar Sertifikayla birlikte EURO Politika dergisinin yayınlamış olduğu tüm dergi ve özel sayılarına ücretsiz olarak sahip olabilecektir. Ayrıca EURO POLİTİKA’ nın ilerleyen günlerdeki panel, forum ve yuvarlak masa toplantılarına öncelikli olarak davet edilecektir.

 

 

Etkinlik yeri: Olmadık Projeler Hızır Çavuş Mescidi Sk. No: 40/A Balat 34087 İstanbul- TR gerçekleştirilecektir.

 

Daha fazla bilgi için: iletisim@europolitika.commail adresine iletişime geçebilirsiniz.

Total
0
Shares
Previous Post

Doğu Akdeniz’in Asıl Krizi İklim Değişimi

Next Post

AB’nin Enerji Güvenliğinde Doğu Akdeniz: Hidrokarbon Kaynaklarının Kıbrıs Sorununun Çözümüne Etkisi

Related Posts