EUROPolitika Akademi | WORKSHOP (II)

europolitika

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (II)

EURO Politika Dergisi yönetiminde, 2021 Bahar Döneminde ikincisi gerçekleşecek olan ve her akademi dönemde devamı planlanan workshop sertifika programıdır.

 

Program Amacı:

EURO Politika Akademisi olarak Türkiye’de Avrupa Birliği konusunda uzman akademisyenleri, düşünce kuruluşlarında görev yapan alanında uzman isimleri, parti temsilcilerini ve gazetecileri, konuya ilgi duyan katılımcılarla buluşturmak amaçlanmaktadır.

 

Program Özellikleri:

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (II) 4 hafta boyunca her Cumartesi 15.00 – 17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak ZOOM platformu üzerinden sürecek, o haftanın konusuna uygun olarak toplam 1-2 arasında konuşmacının katılacağı ve katılımcıların interaktif bir şekilde tartışabileceği bir Atölye Çalışması olacaktır.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %75 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir.

 

Program İçeriği:

EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (II) Avrupa Birliği’nin güncel sorunlarına odaklanarak; Göçmenler – Mülteci Krizi, Aşırı Sağ – Popülizm, Avrupa’da ekonominin (krizin) yavaşlaması, COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği’nin Geleceği, AB Bütünleşmesinin Geleceği, Brexit Sonrası Avrupa Birliği’nin Geleceği , Türkiye – AB İlişkileri,  AB’nin Doğu Akdeniz’de Enerji ve Güvenlik Politikaları, ABD – AB Ticaret savaşları gibi bir çok güncel konuya değinilecektir.

EURO POLİTİKA dergisi & Akademisi kapsamında katılımcılara yönelik farklı etkinlikler de planlanmaktadır.

 

Katılım Şartları:

Öncelikli olarak Atölye Çalışmasının hedefi lisans, lisansüstü ve doktora öğrencilerine yönelik olmakla birlikte yukarıda belirtilmiş konulara ilgi duyan her yaş ve meslek grubundan herkese açıktır. EURO POLİTİKA AKADEMİ | WORKSHOP (II) katılımı kontenjan ile sınırlı olacaktır.

 

Katılım Ücreti:

Atölye Çalışmasına katılım ücreti 4 haftalık olarak öğrenciler için 100.TL* diğer katılımcılar için ise 150.-TL olacaktır. Katılımcılar sertifikayla birlikte EURO Politika dergisinin 2 ayda bir yayınlanan basılı dergisinin 2021 yılı aboneliğine ücretsiz olarak sahip olabilecektir. Ayrıca EURO Politika ’nın ilerleyen günlerdeki panel, forum ve yuvarlak masa toplantılarına öncelikli olarak davet edilecektir.

Daha fazla bilgi için: iletisim@europolitika.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

*Öğrenci indiriminden yararlanmak için öğrenci kimlik kartınızın ekran görüntüsünü mail adresimizle paylaşmanız yeterli olacaktır. 

Total
0
Shares
Previous Post

Bir Modern Diplomasi Yöntemi Olarak Enerji Diplomasisi

Next Post

Avrupa Birliği’ndeki Aşı Krizi Çözülemiyor

Related Posts